Sportpszichó

Zsu: Hipnózis a sportban

2010. január 30. - sportforras

 Hipnózis a sportbanA hipnózist a legszélesebb körben elfogadott nézet szerint egyfajta módosult tudatállapotnak tekinthetjük. A hipnózis során az egyik ember (hipnotizáltnak vagy a hipnózis alanyának nevezzük) egy másik személy, a hipnotizőr által adott szuggesztiókra…

Tovább

Kriszta: Képzeld el! - Néhány szó az imaginációról

 Mire is jó az imaginációHogy a fejedben is érezd és gyakorold a mozdulatokat és a rutinokat, és ezeket a képzeletben a tökélyre fejleszd. Meglepő és mulatságos, de a "képzeletbeli edzés" is segít kialakítani és erősíteni azokat az ideghálózatokat az agyban, amelyek…

Tovább

Noémi: Izom-elme relaxációs készségek és stratégiák

Izom-elme relaxációs készségek és stratégiákA legtöbb sportoló esetén általában az ilyen típusú technikák működnek jobban. Ez valószínűleg a fokozott fizikai aktivitást igénylő életmódjuk következménye. A technikák tanulása során fontos, hogy a sportolók kényelmes…

Tovább

Zsu: A sportcsapattal végzett csoportépítés keretei

A sportcsapattal végzett csoportépítés kereteiA csoport tereA csoportok tere az időkorlátok miatt behatárolt és legvalószínűbben a sporttelepen tartható meg. A csoport tagjai általában tanulnak, vagy kétszer edzenek a nap folyamán ezért az egyetlen idő, amikor időt tudnak…

Tovább

Noémi: 9 lépés a hatékony csapat-kommunikációhoz

  Yukelson nevű sportpszichológus a csoportmotiváció kérdésével kapcsolatban, 9 hatékony módot mutatott be az edző-sportoló közti kommunikáció és a csapatharmónia erősítésére, ezt fogjuk most bemutatni nektek:1. Nyissuk meg a kommunikációs csatornákat azáltal,…

Tovább

Kriszta: Hogyan építsünk csapatot házilag, azaz miben különbözik a csapatépítés a közös kocsmázástól? 3. rész

 Küldünk nektek szeretettel néhány tréningjátékot.FONTOS! Sosem a játék a fontos, hanem az, amit a résztvevők a játék alatt éltek át. Beszéltessük róla őket, lehetőleg szólaljon meg mindenki! Kérdezzünk rá a játék folyamataira (Hogyan kezdődött a játék? Mi…

Tovább

Kriszta: Hogyan építsünk csapatot házilag, azaz miben különbözik a csapatépítés a közös kocsmázástól? 2. rész

 További kétségek és félelmek szoktak megjelenni a csapatépítéssel kapcsolatban:"Minek csapatot építeni? A játékosok feladata, hogy teljesítsenek, nem az, hogy jópofizzanak egymással..."Jaja, egy sportcsapat célja tényleg nem az, hogy örök békében éljenek egymás…

Tovább
süti beállítások módosítása